Кому віддати роль Анни Болейн?

Портрет невідомого художника, який вакурат датують часом перебування Анни, як королеви (1533-36 рр.)

ЛМК, як завжди, попереду планети всієї (Прим. ред.: у виключно хорошому значенні, де “хороше” публікується з благословення голови Клубу після цензурного огляду), та в курсі якщо не світових, то Західних новин. Сьогодні нам на очі натрапило дещо, пов’язане із дружиною Генріха VIII, Анною.

Ви безумовно чули про прагнення англійського короля (1509-1547) Генріха VIII Тюдора отримати спадкоємця престолу, та його шість нещасних дружин. Загалом, жага монарха отримати спадкоємця чоловічої статі породила доволі специфічні результати, змішавшись із Реформацією – наслідком тому стало утворення Англіканської церкви та війнами з іспанськими Габсбургами. Звісно, ми не ті, аби критикувати людину блакитної крові за такий вибір – укладати щось на зразок пізнішої “Прагматичної санкції” Генріх не додумався. В будь-якому разі, його спадкоємцем стала Єлизавета І, розпочавши еру світової гегемонії Англії на морі.

Єлизавета народилась від шлюбу Генріха з придворною дамою Анною Болейн. Остання була королевою Англії дуже недовго: з 1533 по 1536 рр. До весілля, її роман з королем тривав сім років, але відносини були невинними – тому й діти в подружжя з’явились лише після одруження. Крім Єлизавети, Анна готувалась дати монарху хлопчика, але стався викидень. Далі ви все знаєте – король звинуватив її в зраді, Болейн засудили до страти, але не через спалення, як було прийнято в ті часи, а через обезголовлення. Хмизу підкидало те, що Болейн називали відьмою, через полідактилію (в неї було шість пальців на руці).

Словом, темі особистого життя Генріха VIII й Анні зокрема було присвячено немало стрічок, бо тема й справді драматична, й мала суттєві політичні наслідки як для Англійського королівства, так і для Європи загалом. Все почалось десь від “Анни Болейн” 1920 р., мелодрами “Особисте життя Генріха” 1936 р., ну й маємо славнозвісних “Тюдорів” 2007 р. От і тепер, британський телеканал Channel 5 готує до виходу кінокартину про життя Анни Болейн – трисерійний міні-серіал, який створюється компанією Fable Pictures за підтримки Sony Pictures Television. Нічого дивного, скажете ви – молоду жінку по-людськи може бути шкода. Ми би погодились, і на цьому писанина наша закінчилась, але є проблема, й для цього пропонуємо прочитати опис того серіалу:

“Автори сценарію обіцяють показати, як виглядали бурхливі пристрасті з боку самої Анни Болейн, як вона буде шукати шлях до порятунку, способи забезпечити майбутнє доньки (ну чого тут поганого, ніби ж пропаганда материнства, та й донька її немалого досягла) і протистояти світу чоловіків. Англійську королеву зіграє темношкіра красуня. Роль Болейн дісталася 34-річній моделі й актрисі Джоді Тернер-Сміт. Вона вже знялася в десятці фільмів і кількох серіалах…”

Д. Тьорнер-Сміт. А й справді, типове англосаксонське прізвище

Ми не будемо оповідати, наскільки маскулінним був світ Англії в першій третині XVI ст. (Прим.ред.: бо автора запису вже вхопив Кіндратій), й продовжимо – нам можна закинути, що в контексті “Дивного нового світу” з агендою “рівностей” (насправді урівнялівки), поява такої стрічки це не дивина. Так, не дивина. Річ в тому, що простому обивателю, який дивиться такі серіали, читає такі новини, де говориться про вікінгів-мусульман, не почнуть ввижатись Олаф Святий-араб чи Володимир Святославич-негр. Він вважатиме, що до представників інших рас та релігій в Європі доби Середньовіччя та Модерну ставились так само, як і зараз. Що не було ніяких сарацинів, з якими добрих триста років бились на Святій Землі. Що не було оповідок про гуннів, в образі яких приймали і мадяр, і монголів, і половців, проти яких головою поклало немало руських князів.

Ми ж усміхнемось (Прим.ред.: бо автора відпустило), та вкотре не подамо виду, що історія – це ні разу не сукупність ідеологем, а тепер Заходом не шириться чергова загрозлива ідеологія.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s