ЗВІТ З КРУГЛОГО СТОЛУ: “ПРОБЛЕМИ ВПЛИВУ РАННЬОСЕРЕДНЬОВІЧНОГО ТА ВІЗАНТІЙСЬКОГО ХРИСТИЯНСТВА НА СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ЄВРОПИ”.

ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

 ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УНІВЕРСИТЕТУ

ЛЬВІВСЬКИЙ МЕДІЄВІСТИЧНИЙ КЛУБ

НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ


КРУГЛИЙ СТІЛ

НА ТЕМУ:

“ПРОБЛЕМИ ВПЛИВУ РАННЬОСЕРЕДНЬОВІЧНОГО ТА ВІЗАНТІЙСЬКОГО ХРИСТИЯНСТВА НА СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ЄВРОПИ”.


СПІКЕРИ:

  • Пьотр Коханек – професор, доктор габілітований Люблінського Католицького Університету імені Івана Павла ІІ (КУЛ, Польща), завідувач кафедри історії Античності та візантиністики, факультет гуманітарних наук.
  • Пьотр Щур – професор, доктор габілітований Люблінського Католицького Університету імені Івана Павла ІІ (КУЛ, Польща), директор інституту Історії Церкви, завідувач кафедри Історії Церкви в епоху Античності та Середньовіччя, факультет теології.
  1. Ks. prof. KUL dr hab. Piotr Szczur; Dyrektor Instytutu Historii Kościoła i Patrologii; Kierownik Katedry Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu; Wydział Teologii.
  2. Prof. KUL dr hab. Piotr Kochanek; Kierownik Katedry Historii Starożytnej i Bizantyńskiej; Wydział Nauk Humanistycznych.

Де і коли? – 12 травня (п’ятниця) о 13.30 в музеї історії Університету (вул. Університетська 1).


На круглому столі польські професори торкнулися важливих питань розвитку візантиністики. Професор Пьотр Щур розповів про появу та поширення християнства у ранній Візантійській імперії.  Причиною “Констянтинового перевороту”, на думку доповідача, було те, що нова релігія змогла консолідувати розрізнене населення Імперії. Водночас, василевс ставав намісником Бога на землі, а отже його влада обожествлялась. Водночас, це був час “революції гуманності”, адже нова релігія пропагувала рівність усіх прошарків населення перед Богом, а інстиут рабства відходив у минуле. 

 Був наведений цікавий факт, що в Антіохії в 60-80 рр. IV ст. половину населення становили християни, а іншу – язичники.

Професор Пьотр Коханек проаналізував сучасний стан розвитку візантиністики у світі, акцентувавши увагу на тому, що головні світові візантивознавчі центри – Мюнхен (де видається журнал “Byzantinische Zeitschrift”), Париж, Бірмінґем та Думбартон-Окс – зараз занепадають, через брак молодих дослідників у поданій сфері. Натомість, візантиністика стає популярною в Австралії та Японії, що важко пояснити, адже не існує історичних зв’язків між цими культурами. Пан професор заохочував студентів вивчати візантиністику та пробувати себе у пошуку грантів, адже хороших спеціалістів є надто мало.

Під час дискусії було обговорено причини появи різноманітних єресей у ранньому християнстві (зокрема монофізитства), причиною чому були як і релігійні протиріччя у тогочасному суспільстві, так і політичні (боротьба за владу). Було висунуто ідею про те, що поява єресей у окремих народів сприяла їхній самоідентифікації та відокремленю від грецької (ромейської) цивілізації. Але ця теза потребує детальнішого обговорення.

Також, було визначено перспективні теми у дослідженні візантиністики, а саме – історію медицини, іжі, комунальних служб у містах і т.д. Професор Пьотр Коханек порекомендував юним студентам та аспірантам ознайомлюватися з найновішими статями у провідних візантивознавчих виданнях, щоб завжди бути в курсі нових віянь у візантиністиці. 

Від імені всіх присутніх та співорганізаторів цього заходу, хочемо щиро подякувати Пьотру Коханеку та Пьотру Щуру за таку цікаву та змістовну розмову. 


ВИСТУП ПРОФЕСОРА ПЬОТРА ЩУРА (ВІДЕО)

ВИСТУП ПРОФЕСОРА ПЬОТРА КОХАНЕКА (ВІДЕО)


ФОТОГРАФІЇ


Із зауваженнями, пропозиціямии чи запитаннями прошу звертатись до – Дмитро Димидюк

e-mail – dymydyuk_da@ukr.net

А також, за цими посиланнями:

Vkontakte 

Львівський медієвістичний клуб

Бібліотека товариства

ISHA-Lviv

Facebook –

Димидюк Дмитро

Львівський медієвістичний клуб

ISHA-Lviv


One Comment Add yours

  1. Димидюк Дмитро коментує:

    Скопійовано на aera vulgaris.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s