ЗВІТ З КРУГЛОГО СТОЛУ «ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ» (28-29 квітня 2017 р.)

ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА

ДВНЗ «ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ»

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ, ДОКТОРАНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

ПРОФБЮРО СТУДЕНТІВ ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ, ДОКТОРАНТІВ І МОЛОДИХ ВЧЕНИХ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА

НАУКОВЕ СТУДЕНТСЬКЕ ТОВАРИСТВО ДВНЗ «ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ»

ЛЬВІВСЬКИЙ МЕДІЄВІСТИЧНИЙ КЛУБ

ISHA-LVIV


 ЗВІТ З КРУГЛОГО СТОЛУ 

«ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ» 

Львів, 28–29 квітня 2017 р.

Автор оголошення – Ксенія Скшентувенська“ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ”

28 квітня 2017 року на базі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ”,  участь у якому взяли студенти, аспіранти та викладачі ЛНУ ім. Івана Франка, Київського університету імені Бориса Грінченка та Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Мета діяльності наукових товариств – охопити усі аспекти наукового життя студентів (від проведення семінарів про те, як написати наукову роботу, до пошуку наукових грантів та організації спільних прибуткових проектів). 

Під час круглого столу учасниками було виголошено кілька ключових проблем у сфері реформування наукових товариств, а саме – невідповідність сучасної нормативно-правової бази потребам молодіжної науки. Учасники наголошували, що у більшості ВНЗ України існують студентські ради, профкоми, але наукових товариств немає. Їхні функції опосередковано (і часто неякісно) виконують попередньо перелічені організації. Враховуючи той факт, що зміни до Закону України стосовно наукових товариств були введені зовсім недавно, то тільки зараз наукові товариства “воскресають як фенікси”.

Проведення конференцій, пулікації наукових статей були визначеними пріорітетними напрямками існування товариств, але не єдиними. Під час дискусії було виголошено ідею, що у самій структурі наукові товариства повинні бути частково децентралізованими, щоб факультетські чи кафедральні відділення могли проводити самостійну діяльність у межах задуманих проектів.

Обговорювалось також чи не найскладніше питання, а саме – фінансування організацій. Було намічено два основних шляхи вирішення цієї ситуації – 
1) Офіційний –  товариство, діючи у межах закону, повинно завчасно (за 1 рік) складати кошторис своїх запланованих витрат на конференції, проведення круглих столів, відряджень, друк статей, утримання сайту і т.д., подаючи його на завтердження Вченої ради.
2) Напівофіційний – старатися шукати інші джерела фінансування (членські внески, пожертви, збір коштів з авторів за друк статей і т.д.).

Окрема проблема, якої торкнулися студенти, це питання популяризації історії. Було виголошено ідею, що: “Якщо вчений не може пояснити своїй прибиральниці суть своєї роботи, тоді він сам її не розуміє“. Виголошено потребу створення різних відеолекцій, лекторіїв та науково-популярних сайтів, де студенти могли б удосконалювати свої наукові навики. Заради цього потрібно об’єднювати зусилля студ. ради, профкому та інших факультетських організацій, створюючи навіть спільні проекти.

Доведено, що ефективність праці покращується, якщо люди працюють спільно над одним чітким та зрозумілим їм проектом. На останок, учасники розгялнули проблему браку мотивації у студентів, представивши кілька варіантів вирішення цього питання – проведення майстер-класів, наукових чаювань та різноманітних поїздок.

Надіємося, що подібного роду зустрічі сприятимуть обміну досвіду серед студентів та розвитку студентських наукових товариств. Давайте разом створимо майданчик для обговорення найскладніших проблем реформування наукових товариств. Пишіть нам, долучайтесь до діалогу – dymydyuk_da@ukr.net

ФОТОАЛЬБОМ!

Слава українській науковій молоді!


У другій частині круглого столу  учасники прослухали короткий екскурс в історію Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка, який для них прочитав директор університетської книгозбірні, кандидат історичних наук, доц. Василь Кметь. А також – з нагоди річниці підняття українського прапора над Чорноморським флотом (29.04.1918) – подивилися документальний фільм Івана Канівця “ТРИЗУБ НЕПТУНА” та поспілкувалися з одним із творців фільму – засновником та керівником Спілки учасників бойових дій “Асоціація комбатантів” – Тимуром Баротовим та його колегами, учасниками сучасної російсько-української війни.

Гарним досвідом для студентів також став перегляд фрагменту передачі “Военная тайна. Гарицкий Крим” https://www.youtube.com/watch?v=0wzqJwEh0Zw , що показує сценарії російської експансії на український півострів, планованої ще у 2008 році, та компетентний коментар Тимура Баротова, який наочно пояснив передумови і причини втрати Україною Криму в 1917–1918 рр. та у 2014 році…

Крім того, студенти-історики з усієї України мали можливість оглянути у головному читальному залі університетської книгозбірні виставку книжково-документальну виставку, приурочену до 100-річчя створення Української Центральної Ради. А також – виставку плакатів із зображенням-реконструкцією одностроїв українських воїнів періоду 1916–1921 рр., та – виставку “ВИГНАНИМ ІЗ БАТЬКІВЩИНИ” (до 70-річчя операції “Вісла” – примусових депортацій українців з українських етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя).

Особливе зацікавлення викликала можливість для учасників конференції на собі приміряти військову форму тих часів, потримати у руках реальну зброю (яка і сьогодні використовується), відчути дух епохи Української національної революції. Однак не лише атракція привабила молодих істориків, а – спілкування з реальними учасниками бойових дій на сході України, відчуття болісних паралелей між початком ХХ і ХІХ століть, розуміння важливості національної боротьби, яку нині і зі зброєю в руках, і в інформаційній сфері ведуть українці на захист свої державності.

Джерело


 


Місце та порядок проведення круглого столу:

Місце: Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова 5, м. Львів)

Аудиторія: Головний читальний зал (2 поверх)

Дата: 28 квітня 2017 р.

Час: 10.00

 

Напрямки роботи круглого столу:

  • Молодіжна наука в Україні: нормативно-правовий аспект.
  • Університет як центр розвитку молодіжної науки.
  • Наукові товариства ВНЗ: діяльність та шляхи модернізації.
  • Роль академічної мобільності для зростання наукового потенціалу молоді.
  • Міжнародний досвід розвитку молодіжної науки.

 

Порядок роботи круглого столу

10.00 – Відкриття круглого столу.

10.30–12.30 Заслуховування та обговорення доповідей. Частина 1.

12.30–13.00 – короткий екскурс в історію Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка (у форматі лекції + слайд-презентації)

12.30–13.30Перерва.

13.30–15.30 – Заслуховування та обговорення доповідей. Частина 2.

15.30–16.00 – Підведення підсумків.

16.00–16.45 – до річниці підняття українського прапора над Чорноморським флотом (29.04.1918) – перегляд документального фільму Івана Канівця “Тризуб Нептуна” (20 хв. – фільм + 15-25 хв. – обговорення)

16.00 – Вільний час.

 

Регламент:

Доповіді – до 10 хв.

Запитання та обговорення – до 5 хв.

 

Модератори:

Тарас Оліярчук, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Руслан Куцик, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка.

Дмитро Димидюк, магістр Історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, екс-голова товариства молодих науковців «Львівський медієвістичний клуб».


Цей круглий стіл організовується студентами зі Львова, Києва та Переяслава-Хмельницького з метою обміну досвідом та обговорення ключових проблем на шляху до створення чи реформування наукових товариств. На засіданні будуть обговоренні ряд проблемних моментів стосовно розвитку молодіжної науки в Україні, а також буде вироблено певний алгоритм дій, який зможе полегшити задачу наступним поколінням у питанні функціонування наукових організацій в межах ВНЗ.

Запрошуємо усіх охочих!


ВІДКРИТТЯ КРУГЛОГО СТОЛУ

 

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО: к.і.н., доцент Василь Кметь, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.

ЗАСЛУХОВУВАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДЕЙ.

ЧАСТИНА 1

1) НОРМАТИВНО-ПРАВОВА ОСНОВА МОЛОДІЖНОЇ НАУКИ В КОНТЕКСТІ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

Максим Левченко, заступник голови Наукового студентського товариства ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» із інформаційного забезпечення, студент ІV курсу історичного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

2) ПРОБЛЕМИ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОЇ БАЗИ НА ШЛЯХУ ДО РЕФОРМУВАННЯ НАУКОВИХ ТОВАРИСТВ

Тарас Оліярчук, аспірант ІІ року навчання Історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка

 

3) ВІД СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА ДО КОНКУРЕНТНОЗДАТНОГО ВИПУСКНИКА КОЛЕДЖУ (З ДОСВІДУ РОБОТИ НАУКОВОГО ГУРТКА «ЛАБІРИНТ»)

Ольга Мусіяченко, викладач циклової комісії суспільних дисциплін і правознавства Університетського коледжу, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка

Нікіта Татарнєв, студент 2 курсу спеціальності «Правознавство» Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка

4) ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ІСТОРИЧНОЇ НАУКИ НА ПРИКЛАДІ МЕДІЄВІСТИКИ 

Владислав Кіорсак, студент ІV курсу Історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка 

 

ПЕРЕРВА

12.30–13.30

12.30–13.00 – короткий екскурс в історію Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка (у форматі лекції + слайд-презентації)

ЗАСЛУХОВУВАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДЕЙ.

ЧАСТИНА 2

5) ОСОБЛИВОСТІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ, ДОКТОРАНТІВ І МОЛОДИХ ВЧЕНИХ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА

Руслан Куцик, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка, аспірант ІІ року навчання Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка

6) ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ НАУКОВОГО СТУДЕНТСЬКОГО ТОВАРИСТВА ДВНЗ «ПЕРЕЯСЛАВ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ»: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Луцик Оксана, голова Наукового студентського товариства ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», магістрантка V курсу історичного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

 

7) РОБОТА ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВЗАЄМОДІЇ НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА ІЗ СТУДЕНТСЬКИМ САМОВРЯДУВАННЯМ В ЛЬВІВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

Тарадей Євгеній, студент ІІІ курсу Історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка

 

8) МІЖУНІВЕРСИТЕСЬКІ УГОДИ, ЯК МОЖЛИВІСТЬ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОСВІДУ НАВЧАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ: ТРУДНОЩІ ТА ПЕРЕВАГИ (НА ПРИКЛАДІ ВЛАСНОГО ДОСВІДУ).

Савчук Анжеліка, магістрантка Історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка

 

9) СУЧАСНА МОЛОДІЖНА НАУКА В НІМЕЧЧИНІ

Петро Шихов, заступник голови НСТ ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» із технічного забезпечення; студент ІV курсу історичного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

16.00–16.45 – до річниці підняття українського прапора над Чорноморським флотом (29.04.1918) – перегляд документального фільму Івана Канівця “Тризуб Нептуна” (20 хв. – фільм + 15-25 хв. – обговорення)


29 КВІТНЯ

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З КУЛЬТУРНОЮ СПАДЩИНОЮ ЛЬВОВА:

 

10.00–12.00 Екскурсія по місту (гідОлесь Федак)

12.00–13.00 – Обідня перерва.

13.00–14.00 – Екскурсії від бібліотеки Львівського університету. Відвідування палацу Потоцьких.

14.00–15.00 – Відвідування музею старовинної зброї «Арсенал».

15.00–16.00 – Відвідування музею історії релігії.

16.00–17.00 – Відвідування Львівського історичного музею.


Куратор наших гостей – Ігор Драпінський


Із зауваженнями, пропозиціямии чи запитаннями прошу звертатись до – Дмитро Димидюк
e-mail – dymydyuk_da@ukr.net

А також, за цими посиланнями:
Vkontakte 
Львівський медієвістичний клуб
Бібліотека товариства
ISHA-Lviv

Facebook –
Димидюк Дмитро
Львівський медієвістичний клуб
ISHA-Lviv


Advertisements

One Comment Add yours

  1. Димидюк Дмитро коментує:

    Скопійовано на aera vulgaris.

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s