Звіт наукового семінару “Дослідження минулого в епоху мультидисциплінарності: Виклики і можливості”

Звіт наукового семінару “ДОСЛІДЖЕННЯ МИНУЛОГО В ЕПОХУ МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНОСТІ: ВИКЛИКИ І МОЖЛИВОСТІ”

В середу, 12 квітня в стінах Львівського університету відбулося чергове засідання Львівського медієвістичного клубу. Цього разу засідання проходило у формі наукового семінару, до якого долучились студенти кафедри археології та інших спеціальностей. Семінар було проведено в рамках програми розширення співпраці з іншими спеціалізаціями та залучення більшої кількості учасників до роботи клубу.

Семінар мав методологічний характер, студенти археологи та палеографи поділились методикою дослідження давньої історії крізь призму специфіки вивчення окремих джерел. В рамках зустрічі було поставлено питання про оновлення методологічних засад історичної науки на основі її введення до міждисциплінарного дискурсу.

Засідання було перенесено до музею Львівського університету, що безумовно мало позитивний вплив на формування сприятливої атмосфери семінару.

Засідання почалося із вступного слова Владислава Кіорсака та його доповіді на тему «Взаємозв’язок історії та археології на прикладі скандинавістики» в якій в загальних рисах було окреслено як археологія дозволяє уточнювати достовірність писемних джерел та реконструювати міфологічний світогляд давніх скандинавів.

VPZCh1vTzUs

Наступним свої тези виголосив студент четвертого курсу кафедри археології Нестор Рибчинський. Учасники клубу послухали доповідь про «Містобудування у слов’ян у VIII – X ст.» Де на основі найновіших здобутків історії та археології було розглянуто дискусійні питання про природу слов’янських поселень в контексті етнокультурної ситуації в Східній Європі.

Xgg-AJt4HdM

Софія Змерзла, студентка четвертого курсу кафедри археології показала взаємозв’язок природничих наук та археології на прикладі дослідження фібул з Пліснеського городища у доповіді: «Мультидисциплінарність у вивченні фібул з культового місця Пліснеського археологічного комплексу»

-B-YVE1NeDw

«Родзинкою» нашого семінару став виступ Ксенії Скшентувенської на тему: “Маргіналії в середньовічних кодексах як джерело до реконструкції ментальності та повсякденності“. В доповіді було розглянуто цікаві факти, що часто залишаються поза увагою дослідників, пікантні подробиці із життя та світогляду середньовічних монахів. Все це супроводжувалося дотепними світлинами, які безумовно нікого не залишили байдужим.

8PLJSq7b-88

Зовсім скоро на нашому сайті будуть опубліковані тексти цих доповідей, тож особи, які не були присутніми на семінарі зможуть ознайомитись із матеріалами семінару.

Виголошуємо вдячність всім присутнім за активну участь в науковому семінарі та чекаємо ваших заявок на виступ у наступних міждисциплінарних обговореннях. Окрема подяка Нестору Рибчинському, Софії Змерзлій, Ксенії Скшентувенській за доповіді та допомогу в організації заходу. А також деканату історичного факультету та Юрію Володимировичу Гудимі. 

Більше фото з семінару:

326xp7YzHao

wiZHEW4fXgs

Tyy4kaAYSK4

jyU5K9wM6p4

g2YiUFZbGoI

fUuk4CxUzoY

e3dUdOMsFS8

ciwrl_UtzsQ

8PLJSq7b-88

3GoAcZWTZpI

_9ZaJwlB0WM


Із зауваженнями, пропозиціямии чи запитаннями просимо звертатись до – Владислав Кіорсак

e-mail – Vlad.kiorsak@gmail.com

Редактор – Ірина Гіщинська

А також, за цими посиланнями:

Vkontakte –

Львівський медієвістичний клуб

Бібліотека товариства

Facebook –

Vlad Kiorsak

Львівський медієвістичний клуб

One Comment Add yours

  1. Димидюк Дмитро коментує:

    Скопійовано на aera vulgaris.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s