ЗВІТ З ДРУГОГО СТУДЕНТСЬКОГО ІСТОРИЧНОГО ТУРНІРУ ІМЕНІ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО (21-23 лютого 2017 р.)

 Львівський національний університет імені Івана Франка
Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка
Історичний факультет
Профбюро студентів історичного факультету

Наукове товариство історичного факультету
Львівський медієвістичний клуб

ДРУГИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ТУРНІР ІМЕНІ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

Любі друзі! Змушенні визнати, що ми не очікували такої великої уваги до нашого турніру з боку студентської громадськості, за що ми Вам щиро вдячні! Надіємося, що цей захід приніс Вам не тільки інтелектуальне задоволення, але й багато позитивних емоцій, які сприятимуть Вашим майбутнім творчим та науковим звершенням. 

Турнір уже другий рік поспіль організовують Львівський медієвістичний клуб, Наукове товариство, Профбюро студентів, Наукова бібліотека та історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка за підтримки Львівської міської ради. У турнірі беруть участь 22 команди – студенти (історики та юристи) з 10 вищих навчальних закладів України.

Цьогоріч участь у змаганнях беруть студенти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Запорізького національного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка і Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

До складу журі входять співробітники Наукової бібліотеки, викладачі, аспіранти та студенти-старшокурсники історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Відкриття турніру відбулося в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка. Учасників заходу привітали заступник голови оргкомітету турніру, директор Наукової бібліотеки Василь Кметь і член оргкомітету, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, заступник декана історичного факультету Руслан Сіромський, побажавши плідного змагання, аргументованих дискусій та командного духу.

Джерело

Декомунізація зараз у всіх на слуху, але вдвічі приємніше було почути з цього приводу думки студентів, молодих людей і майбутнього України, яким жити в цій країні, творити її і розбудовувати вже за кілька років. Протягом турніру студенти з Глухова, Запоріжжя, Києва, Одеси, Харкова і Львова намагались відповісти чим є декомунізація по-українськи: “відновленням історичної пам’яті” або ж “корекцією на потребу дня”. Родзинку обговоренню додавало те, що були представлені думки та позиції різних регіонів України.
В ситуації, в якій перебуває сучасна Україна (реформи та вибір стратегії руху), важливо вивчати та враховувати досвід реформ, які проводились в інших країнах та суспільствах. Тому говорили про такі екзотичні теми, як революція Мейдзі в Японії, або ж більш традиційні і десь енциклопетичні, як 1688 рік в історії Англії. Будемо сподіватись, що зроблені висновки будуть корисними.
Мову вели також і про вузькоспеціалізовані та профільні історичні питання, як-от “археологія знання” Мішеля Фуко, наукові інтерпретації та традиція використання термінів-концептів “Візантія” і “Київська Русь”, або ж ідея та моделі університету й перші університети на українських землях.
Інформація – це кров сучасного світу, тому такі турніри є повітрям як для студентів, які були учасниками, так і для інституцій, в стінах яких турнір відбувався. В першому випадку подібні практики є можливістю та засобом до інтелектуального зростання, вдосконалення або ж набуття риторичних навиків, що не менше важливо – комунікації. В другому випадку є приємно, коли в стінах давніх бібліотек оживає і звучить так багато актуальних і креативних думок, свіжих поглядів. В такі моменти хочеться вірити, що Україна таки дійсно рухається вперед, а її суспільство росте і розвивається. Цінність знань полягає не в консервації їх на папері, а в обміні ними.

Джерело


РЕЗУЛЬТАТИ ТУРНІРУ:

І місце посіло 4 командиXYZ (Львівський національний університет імені Івана Франка), Історики-юристи (Львівський національний університет імені Івана Франка), Валентність (Національний юридичний університету імені Ярослава Мудрого), Азартна юність Грушевського (Київський національний університет імені Тараса Шевченка)

ІІ місце зайняло 5 командЧетверо проти Фів (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Меч Арея (Житомирський державний університет імені Івана Франка), Історична громада (Національний юридичний університету імені Ярослава Мудрого), Чорний квадрат (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Піратська каравела “Леся Подерев’янська” (Київський національний університет імені Тараса Шевченка)

Почесне ІІІ місце отримало 13 команд  – “ПГТ Гвардіуполь” (Київський національний університет імені Тараса Шевченка). “Три товариша” (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), “Рейни з Кастамере” (Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Запорізький національний університет), Котермак (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка), Один в помощь (Запорізький національний університет), Білоус&Co (Львівський національний університет імені Івана Франка), Цитадель (Львівський національний університет імені Івана Франка), Ярославни (Національний юридичний університету імені Ярослава Мудрого), 5 копійок (Одеський національний університет імені Іллі Мечникова), Полемісти (Одеський національний університет імені Іллі Мечникова), Мандрагора (Одеський національний університет імені Іллі Мечникова), Короленківці (Полтавський національний педагогічний університет імені Володимира Короленка), На щиті (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка).

Окрім цього кілька команд отримало спеціальні призи від суддів за кращу роль доповідача та опонента, командну гру, харихматичного капітана, а також за найоригінальнішу назву.

 Вітаємо усіх учасників турніру і бажаємо Вам успіхів у всіх звершеннях!


ПИТАННЯ НА ДРУГИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ТУРНІР – ЗАВАНТАЖИТИ!

ПРОГРАМА ТА СПИСОК КОМАНД ДРУГОГО СТУДЕНТСЬКОГО ІСТОРИЧНОГО ТУРНІРУ – ЗАВАНТАЖИТИ!

ПОЛОЖЕННЯ ТУРНІРУ ТА ВИМОГИ ДО ВИСТУПІВ УЧАСНИКІВ  – ЗАВАНТАЖИТИ!


ПИТАННЯ НА ФІНАЛ ДРУГОГО СТУДЕНТСЬКОГО ІСТОРИЧНОГО ТУРНІРУ 

 1. “Гадаю, якщо б я народився у Середні віки, то був би вже мертвим” (У. Еко): доля середньовічного європейського інтелектуала
 2. Юрій Немирич: свій серед чужих чи чужий серед своїх.
 3. Будівничі імперії: роль представників української еліти у творенні монархії Романових
 4. “Азія починається з Ландштрассе” (К. Меттерніх): дискусія про східний кордон Європи
 5. Режим Августо Піночета: “керована демократія” чи “авторитаризм”?


Зміст турніру:

В одному раунді будуть грати 4 команди по 3 учасника в кожній. Учасник однієї команди доповідає на питання (приклади питань подано нижче), учасник іншої команди буде йому опонувати та доповнювати його доповідь (опонент). Учасник третьої команди буде рецензувати виступи обидвох команд і робити певні зауваги (рецензент), а представник четвертої команди (спостерігач) буде спостерігати за грою, і лише під час загальної полеміки отримає слово для виголошення короткого коментаря стосовно тез кожної з команд. Виступ спостерігача не оцінюється, але за хороший коментар команда зможе отримати додатковий бал під час наступної доповіді/рецензії чи опонування. Після кожного виступу (доповідача, опонента, рецензента) всі учасники команд можуть задавати іншим командам запитання. Після всіх трьох виступів відбувається загальна полеміка та обговорення питання. Опісля команди міняються ролями і система повторюється допоки всі команди не зроблять доповідь (4 команди = 4 доповіді)!

Дата проведення турніру – 21-23 лютого 2017 р.

ПІДКАЗКАне ставте акцент на велику кількість фактів чи подій, а спробуйте продемонструвати власний погляд на ту чи іншу подію шляхом її всебічного аналізу.

Окремий корпус складають судді (викладачі та аспіранти факультету), які контролюють хід турніру, а в кінці визначають, яка команда перемогла.

Переможцем оголошується команда, яка набрала найбільше балів і стала переможцем у фінальній грі Турніру. У випадку оголошення перемоги двох команд у фінальній грі, переможець визначається загальною кількістю набраних балів. Питання на фінал будуть оголошенні 21 лютого.

Приклади питань:

 1. Полковник із серцем гетьмана. Іван Богун: соратник чи опонент Богдана Хмельницького?
 2. Антична демократія: сила чи слабкість політичної системи?
 3. Кордонний статус української цивілізації як історично-світоглядне підґрунтя: судження «за» та «проти».

Висловлюємо глибоку подяку адміністрації факультету (особливо Роману Шусту, Роману Тарнавському, Руслану Сіромському, Володимиру КачмаруМар’яну МудромуЄвгенію Тарадею) та науковій бібліотеці (Василю Кметю) за сприяння у організації турніру, а також усім іншим небайдужим, які долучилися до його організації. Також, хочемо подякувати Скшентувенській Ксенії та Софію Тютько за розробку макетів оголошення та грамот для турніру і його фотозйомку!


УСІ ФОТОГРАФІЇ З ТУРНІРУ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ  – НАТИСНІТЬ!

%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%88%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f

Загальний результат команд за 3 тури:

cm7bzylmgsy

_1u2xkn3i-4 _lnvptcmvu8 3maz9ojax8u 6u3ijmiaqes 16406967_1664058243890746_233649979754865512_n 16649205_1664385980524639_2671400061869840362_n

urtzffx63ly x3xjcrkz1da yv-pp_6rbcc 16649282_1267755539974034_2976606659194146099_n 16649448_1267755819974006_5150350306739281876_n 16681911_1664057990557438_7003106270586701545_n 16807058_1664057397224164_8426884685292556829_n 16807161_1267755466640708_3113832090358704996_n 16807240_1664057390557498_6593046748154296735_n 16807717_1664057393890831_5806101691441062925_n 16807761_1267755469974041_220567964995909802_n 16807831_1664057557224148_3923073286211714969_n 16830801_1267755849974003_4610027545192128225_n 16831174_1664058797224024_4776963024440206862_n 16831903_1664058730557364_2624392010641931115_n 16831931_1267755576640697_9070052281916772318_n 16831950_1664058093890761_4427544517632522354_n 16832135_1664385560524681_361360221068883434_n 16864125_1664385557191348_2541322715627876411_n-1 16864133_1267755749974013_2314078342972412029_n 16864353_1267755923307329_4850672299260372844_n 16864405_1664385720524665_7610091220091774932_n 16864434_1664385570524680_6611030460484709065_n 16864575_1664058020557435_4498060197349886357_n 16864634_1664058503890720_8058953299495563877_n 16864788_1664058813890689_7113256726915620009_n 16864812_1664058143890756_7284835928134866474_n 16864968_1664057523890818_7698530484984787203_n 16865080_1664058653890705_5805252241201527368_n 16865083_1267755739974014_635811074318401224_n 16865233_1267755533307368_7585297851755114723_n 16939016_1664385843857986_7894708526544190035_n dwhlfdkawlo mbcg73rghji

ЗРАЗОК ДИПЛОМУ


%d1%82%d0%b8%d1%82%d1%83%d0%bb%d0%ba%d0%b0

Із зауваженнями, пропозиціямии чи запитаннями прошу звертатись до – Дмитро Димидюк
e-mail – dymydyuk_da@ukr.net

А також, за цими посиланнями:
Vkontakte 
Львівський медієвістичний клуб
Бібліотека товариства
ISHA-Lviv

Facebook –
Димидюк Дмитро
Львівський медієвістичний клуб
ISHA-Lviv


Advertisements

3 Comments Add yours

 1. Димидюк Дмитро коментує:

  Скопійовано на aera vulgaris.

  Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s