Вступне слово до відкриття в ЛМК рубрики літературного огляду та творчості «Post scriptum»

Вступне слово до відкриття в ЛМК  рубрики літературного огляду

та творчості «Post scriptum»


ps

Емблема рубрики (автор  – Степанян К.). Напис під емблемою: Спочатку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог був Словом 

Спитайте себе: чи залишались Ви коли-небудь такими як були, опісля прочитання тексту, що вразив Вашу уяву?… Очевидно, що ні.

Що для нас корпус світової літератури? Це немов брейгелесків писаний Вавилон-у-вежі, де нижні яруси – довершені Шедеври архаїки та начал літератури:  від «Коли наверху…» до «Метаморфоз»; середні – від «Амадіса» до «Фортуната», раблезіанського телемізму та осіненного Янголом Дивного бароко, верхні – остаточно «емансипована» література новітньості, й нарешті вінчає незавершену побудову неперевершеність рекурсивного та інтер- і гіпертекстуального постмодернізму. Наверху ж – проекції ще незведеного майбуття, що лише викристалізовується на своїх уявних осях, що ми спів-творимо їх. Чи виявиться здавалось би дендроїдна структура – «древо мислення» – цієї побудови зрештою чимось на кшталт ризоми? Але зрештою, ми не дослідили навіть того, що вціліло від фундаменту, зведеного нашими предками. З тим уявлення щодо подальших векторів розвитку літератури та суспільне уявлення про неї формувати нам із Вами: сучасникам відкрито безпрецедентну можливість артикулювати Логос у його «Еон», що інтенсифіковано актуалізується з доби набірного друку, 95 тез у Віттенберзі, перекладів Писання «національними» мовами та секулярної рефлексії. Нам як людям притаманне володіння священним та невід’ємним правом спів-творити із неосяжною кількістю авторів, чиї тексти максимально удоступнені у цю епоху.

То ж просимо Вас долучатись до нашої ініціативи і разом поглиблювати досвід і дослідження текстів та інтертекстуальності: пишіть в довільній формі, рефлекcуйте або штудіюйте, вільно творіть самі або конспектуйте та реферуйте – і діліться із тими, хто оцінить і зростатиме завдяки Вам. Звертайтесь до наших редакторів, якщо у Вас виникло бажання ділитись текстами, а ми намагатимемось забезпечити рубрику розмаїтими формами Вашого виразу епістемного та софійного спрямування думки – від оглядів та рецензій, конспектів та критики художніх творів або наукових праць, до самоцінних рефлексій, що відображатимуть суб’єктивний досвід наших проникнень у тексти.

Плануємо позначити два умовних вектори нашої із Вами діяльності:

  • «епістемний» – для заохочення потреб і прагнень у сфері конкретної наукової літературної діяльності чи аналітичного огляду літератури художньої, критики, обміну конспектами та реферуванням тощо;
  • «софійний» – для естетичного розвитку та реалізації творчого потенціалу; тому будемо розміщувати роботи усіх бажаючих поділитись плодами своєї творчості, або ж проявити своє осмислення прочитаного у довільній формі спів-творчості: нариси, есе – одним словом усе, від філософувань до «нецке»-замальовок, при умові належного рівня їх виконання.

Вітається акцент на дотичному до медієвістичного спрямування, що поглиблюватиме сферу літературних компетенцій Львівського медієвістичного клубу та його друзів. Але ним не обмежується! Сув’язь Середньовіччя або відбиття передумов та наслідків його існування постає у будь-яку епоху – тому якщо хочете стати нашим дописувачем, Ви вільні обирати те, що цікавить в першу чергу Вас!

На останок дозволимо собі ліричний відступ і зобразимо своєрідний омаж літературі. Якщо, не кажучи про живі істоти та людей, зовнішні ландшафти у сув’язі із скажімо погодним умовами  немов би отримують друге, анімоване своє буття у призмі людського сприйняття, трансгресивно пролонгуючи у самий внутрішній світ людини, в якому розгортаються, задумайтесь: що ж і в яких масштабах відбувається всередині нас із поліфонічним людським Інтертекстом? Мистецтво Літератури викриває тут свою «магічну» суть – здатність автора та читача в ідеалі не тільки пізнавати або вільно трансцендувати, але й забезпечувати (нехай односторонню) кореспонденцію із «світом предків» у всій його повноті простору та часу, а з тим – впливати на екзистенційний досвід поколінь ненароджених. Приділити увагу процесам долучення до Інтеретексту всього корпусу світової літератури – честь для нас. 

Степанян К.


З будь-яких питань можете звертатись до редакторів рубрики:

Іванна Когут (naralakotova@gmail.com)

Ірина Гіщинська (irvolf@ukr.net)

Кирило Степанян (kirilostepanyan@gmail.com)


Також, із зауваженнями, пропозиціямии чи запитаннями просимо звертатись до – Владислав Кіорсак (голова клубу)
e-mail – Vlad.kiorsak@gmail.com

Редактор – Ірина Гіщинська

А також, за цими посиланнями:
Vkontakte 
Львівський медієвістичний клуб
Бібліотека товариства

Facebook –
Vlad Kiorsak
Львівський медієвістичний клуб

Advertisements

One Comment Add yours

  1. Димидюк Дмитро коментує:

    Скопійовано на aera vulgaris.

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s