Інформаційний лист про створення МІЖНАРОДНОГО ЦЕНТРУ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЛІТОЛОГІЇ ПРИ КИЇВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Інформаційний лист про створення

МІЖНАРОДНОГО ЦЕНТРУ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЛІТОЛОГІЇ ПРИ КИЇВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА


Повідомляємо Вам, шановні колеги, а також усім небайдужим до справи розвитку української політичної науки про створення Громадського наукового об’єднання “Міжнародний центр громадянської політології” при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Міжнародний центр громадянської політології (МЦГП) засновано на підставі рішення кафедри політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка від 18 листопада 2016 року. Положення про МЦГП було схвалено відповідним рішенням Вченої ради філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

250px-gerb

Не бажаючи в своїх планах та діях копіювати статутні засади багатьох із нині існуючих і створених у майбутньому політологічних інституцій МЦГП вважає основною своєю метою — формування якісно нового майданчика для науково-експертної дискусії між вченими, політиками, дипломатами, державними службовцями. Така дискусія є сьогодні ганально необхідною в умовах теоретико-методологічної кризи української політології. Перед нами стоїть завдання відійти від парадигми етатизму в її найгірших проявах. Це означає, що завдання МЦГП полягає у потребі трансформації української політології як науки. Така трансформація вбачається нами у необхідності відійти від державоцентризму і перейти на позиції людиноцентризму.

Наша мета і наші завдання амбітні. Однак, ми віримо та щиро сподіваємось на участь провідних українських фахівців, політологів, юристів, філософів, істориків, економістів у виробленні нової стратегії для людиноцентричної політології. Останню ми і пропонуємо охарактеризувати як “громадянську політологію”.

Працюючи над визначенням “громадянської політології”, МЦГП звертатиме особливу увагу на взаємодію між інстититуційним та антропологічним підходами. Наша методологічна платформа безумовно відкрита для корекції та доповнень. Однак, слід враховувати, що в умовах сучасного етапу еволюції українського громадянського суспільства, з метою запобігання “застою” та розширення кризових явищ всередині вітчизняної політології, перед МЦГП постала потреба розв’язання проблеми “держава-громада-громадянин”. Конкретне розв’язання цієї проблематики сприймається нами як заміна формально-юридичного тлумачення “громадянства” та “громади” на політико-антропологічне. Ми вбачаємо у “громадянстві” не просто зв’язок між державою та людиною, а спосіб її політичного залучення і важливий соціально-психологічний інструмент.

Відкриття нашого “Міжнародного центру громадянської політології” дозволить інституційно організувати давно започатковану співпрацю науковців-політологів України, Польщі, Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Чехії, Словаччини тощо.  Поряд з цим, наш “Міжнародний центр громадянської політології” буде працювати задля залучення світового та вітчизняного досвіду політичного аналізу з метою розвитку східноєвропейського теоретико-методологічного осмислення політологічного значення громадянського суспільства.

Першими членами МЦГП стали кафедра політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (на правах колективного членства), представники професорсько-викладацього складу і студентської громадськості Київського національного університету імені Тараса Шевченка (на правах індивідуального членства). Наразі готується включення до складу МЦГП кафедри політології Університету Миколи Коперника (м. Торунь, Польща). Проводяться переговори про відкриття представництва МЦГП в Університеті Південного Іллінойсу (США).

Обов’язки Правління МЦГП розподілено наступним чином:

Генеральний директор МЦГП — доктор філософських наук, професор Ф. М. Кирилюк;

Науковий консультант МЦГП — доктор політичних наук, професор В. Ф. Цвих;

Вчений секретар МЦГП — В. М. Мельник.

Практичний початок діяльності МЦГП планується синхронізувати із проведенням першої Міжнародної науково-практичної конференції в стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також найближчим часом буде оголошено про створення фахового друкованого періодичного органу нашого центру.

Положення про МЦГП при КНУ ім. Т. Шевченка дозволяє вступати до складу центру як науковим та громадським колективам, так і окремим бажаючим по індивідуальній заявці.

Із нетерпінням очікуємо на Вашу заявку та Ваші пропозиції!


Контактна інформація:

Генеральний директор проф. Ф. М. Кирилюк — veteranknu@ukr.net

Вчений секретар В. М. Мельникmelnyk_science@mail.ru

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s