В пам’ять про дослідника – Филипчук М. Слов’янські поселення VIII–X ст. в українському Прикарпатті

 31 липня 2016 р. відійшов у вічність видатний український археолог Филипчук Михайло Андрійович (1955-2016), директор Інституту археології ЛНУ ім. І. Франка,  кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ ім. І. Франка. Усе своє свідоме життя Михайло Андрійович присвятив археології та вивченню і збереженню Пліснеського городища (с. Підгірці, Бродівський район). Саме завдяки його старанням у 2015 р. було створенно Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ»

Филипчук_Михайло_Андрійович

Наше товариство висловлює глибоке співчуття рідним та близьким у зв’язку зі смертю Михайла Андрійовича.

Напевно, найбільшою похвалою для будь-якого вченого є те, щоб його ім’я жило вічно, а його праці користувалися попитом і в далеких нащадків. Саме тому, хочемо опублікувати анотацію до “magnus opus” Филипчука М. А. –  Слов’янські поселення VIII–X ст. в українському Прикарпатті (2012 р.)., щоб ні його праця, ні сам автор не були забутими!

12742624_1685509255070928_4177085437217879966_n

У монографії під новим кутом зору висвітлюються результати дослідження слов’янських поселень останньої чверті І тис. н. е. в українському Прикарпатті. Удосконалення традиційних і впровадження нових методів наукового пошуку впродовж останніх тридцяти років дозволило цілеспрямовано сформувати принципово нову джерельну базу та застосувати системний підхід в її опрацюванні. А це, у свою чергу, дало вагомі підстави: виявляти закономірності заселення протягом першого (VІІІ – поч. ІХ ст.) та другого (поч. ІХ–Х ст.) періодів зазначеної культури в регіоні; обґрунтувати динаміку ландшафтного типу господарства та ставити проблему зародження і функціонування полісної структури слов’янської спільноти. Звичайно, робота в цьому напрямку перебуває ще тільки на початковій стадії і знайти відповіді на всі слабо вирішені та дискусійні питання ранньосередньовічного періоду українського Прикарпаття є складним і майже нереальним завданням, тим більше, що такої мети перед собою ми не ставимо. Головне завдання цієї праці полягає в тому, щоб максимально об’єктивно висвітлити отримані результати та показати переваги і перспективи запропонованих підходів у розробці зазначених проблем.
Для археологів, істориків, етнологів, краєзнавців, студентів і всіх, хто цікавиться минулим свого народу.

untitled

Придбати працю можна за цим покликанням!

Детальніше про самого дослідника можете прочитати тут!

П.С. Для мене Филипчук Михайло Андрійович був людиною, яка познайомила мене з університетом. Він проводив у мене семінари, перевіряв іспити та керував археологічною практикою в Пліснеську. Ніби банально звучить, але саме ця людина постала в моій напівдитячій голові як такий собі “ідеал дослідника та людини”, до якого я до цих пір стремлюсь. Я не знаю, чи він коли-небудь догадувався про те, наскільки я йому вдячний… Хоч тут, я зможу про це відкрито написати – Дякую Вам, Михайло Андрійович! Спочивайте в мирі!
Димидюк Дмитро


Із зауваженнями, пропозиціямии чи запитаннями прошу звертатись до – Дмитро Димидюк
e-mail – dymydyuk_da@ukr.net

А також, за цими посиланнями:
Vkontakte 
Львівський медієвістичний клуб
Бібліотека товариства
ISHA-Lviv

Facebook –
Димидюк Дмитро
Львівський медієвістичний клуб
ISHA-Lviv

Advertisements

One Comment Add yours

  1. Димидюк Дмитро коментує:

    Скопійовано на aera vulgaris.

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s