ЗВІТ З КОНФЕРЕНЦІЇ „ІСТОРИЧНА ОСВІТА І НАУКА В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТА СХІДНІЙ ЄВРОПІ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ”

КОНФЕРЕНЦІЯ

„ІСТОРИЧНА ОСВІТА І НАУКА В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТА СХІДНІЙ ЄВРОПІ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ”

15–16 квітня 2016 р.


15–16 квітня 2016 р. у стінах Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась конференція на тему: „Історична освіта і наука в Центральній та Східній Європі: історія та сучасність”. У конференції взяли участь студенти та аспіранти Львівського національного університету імені Івана Франка, Українського Католицького Університету (Львів), Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Запорізького національного університету та представники Варшавського університету (Польща).

В ході дводенної конференції учасникам була проведена екскурсія Львовом, в ході якої студенти не тільки дізналися багато нового про історію міста, але й про історію Львівського університету в житті міста та його внесок у розвиток світової науки. Учасники також побувати у фондах Наукової бібліотеки Львівського університету, де змогли зсередини дізнатися як, де і в яких умовах зберігаються понад три мільйони книг, 120 тисяч з яких – унікальні стародруки і рукописи, найстаріший з яких датований ХІІІ століттям. Водночас бібліотека, як культурно–освітній центр, стала ще й місцем спілкування для наших учасників у ході проведення дискусій та конференційних виступів.

Тематика доповідей була широкою та охоплювала ряд актуальних питань не тільки з історії польсько-українських відносин (доповідачі: Сурала Войцех, Ковальчик Рафал), але й окремі проблеми з історії України (Василенко Валерій, Тимців Христина, Рошко Катерина, Знак Марта, Табінська (Антоняк) Ірина) та Польщі (Нестерук Богдан, Радецький Назар, Томчак Марта, Петричак Іван, Дрецький Роман).

Окрім цього, на конференції було розглянуто ряд питань з всесвітної історії. Результати своїх останніх досліджень з історії Японії та японістики презентували Лах Роман, Бреславська Ірина, Гродзіцький Євген. Не менш цікавими були виступи Розлуцької Соломії та Завадовської Христини про те, як іспанці уявляли Новий світ, та яке у європейці було уявлення про Іспанію в Новий час. Про популярність вивчення середньовічної Скандинавістики говорили Райтаровська Наталія, Бугай Діана та Кіорсак Владислав.

Окреме місце займали дослідження з історії середньовічної Вірменії (Димидюк Дмитро), кодикології середньовічних книг (Скшентувенська Ксенія), італійських воєн кінця XV– середини XVI ст. (Оліярчук Тарас), особливості чеського національного відродження в ХІХ ст. (Савчук Анжеліка) та проблем популяризації історії в інтернет просторі (Камерістов Ростислав).

В ході зустрічей був проведений обмін книгами між польською та українською сторонами. Всі отримані книги, від польських студентів, були передані в Наукову бібліотеку Львівського університету. На завершення конференції наші гості з Варшави, Чернівців та Запоріжжя отримали подарунки від Наукової бібліотеки Львівського університету на згадку про конференцію.

Проведена конференція продемонструвала високий рівень історичних знань учасників конференції та широкі можливості для розвитку історичної науки, чудові перспективи для співпраці з студентами Польщі для проведення спільних історичних діалогів та вирішення різноманітних проблем в українсько-польській історії.


Хочемо подякувати учасникам конференції, які не побоялися та зголосилися взяти участь у цьому заході.

Висловлюємо глибоку подяку адміністрації Наукової бібліотеки, за сприяння в організації турніру, та особливо її директору – Кметю Василю Федоровичу.

Окремо хочемо подякувати адміністрації історичного факультету Львівського університету, зокрема заступнику декана з наукової роботи Тарнавському Роману Богдановичу, за чудову організацію та проведення конференції та доцентам Козловському Сергію Орлановичу, Масику Роману Володимировичу та Гудимі Юрію Володимировичу за допомогу в проведенні конференції.


Організатори:

 Львівський національний  університет імені Івана Франка

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка

Історичний факультет

Наукове товариство історичного факультету

Львівський медієвістичний клуб

International Students of History Association – Lviv

Партнери:

International Students of History Association – Warszawa

Місце проведення:

мЛьвів, вул. Драгоманова 5 (Наукова бібліотека університету)

 Просто конференція

 

Автор оголошення – Софія Тютько.

Фотограф – Ксенія Скшентувенська


  International Conference

„Historical education and science in Central and Eastern Europe: Past and Present”

15th-16th April 2016


ABSTRACTS OF ARTICLES AND TIMETABLE OF CONFERENCE YOU CAN DOWNLOAD HERE / АНОТАЦІЇ ДО СТАТЕЙ ТА ІНШУ ІНФОРМАЦІЮ ВИ МОЖЕТЕ ЗАВАНТАЖИТИ – ТУТ!)

PHOTO ALBUM / ФОТОАЛЬБОМ – ТУТ!)


КІЛЬКА СВІТЛИН

IMG_2016-04-16 15-03-50 IMG_2016-04-16 16-03-07

1 1VFmyAndZG8 2 3 4 5 6 7 8 11 33 45 55 77 555


Із зауваженнями, пропозиціями чи запитаннями прошу звертатись до – Дмитро Димидюк
e-mail – dymydyuk_da@ukr.net

А також, за цими посиланнями:
Vkontakte 
Львівський медієвістичний клуб
Бібліотека товариства
ISHA-Lviv

Facebook –
Димидюк Дмитро
Львівський медієвістичний клуб
ISHA-Lviv

Advertisements

2 Comments Add yours

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s