Правда про день святого Валентина!)

 

Правда про день святого Валентина!)

Правда о дне святого Валентина!)

Truth About Valentine’s Day!)


Автор Димидюк Дмитро, студент-магістр історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.


 

Наші коханні читачі!
Львівський медієвістичний клуб хоче Вас привітати з цим чудовим та романтичним святом – Днем святого Валентина. Тому, ми вирішили підготувати для Вас коротеньку інформативну статтю, про історію цього чудового свята)
Насолоджуйтесь!)


 

Хто такий Валентин?

За легендою, християнський священик Валентин жив на Апенінському півострові (Італія), за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. н.е.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.

Звідки походить свято Валентина? Версія № 1 (міфологічна)

Войовничий імператор Клавдій ІІ нібито вважав, що сім’я заважає солдатам воювати за Імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув’язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув в християнство її батька й цілу його родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти голову священику, що й сталося 14 лютого.

    Saint_valentine

Так як християнство не було дозволеною релігією (до 313 р.), тому Римські імператори, час від часу, могли влаштовувати арешти супроти християн. Імператори вважали, що християни підривають стабільність у державі, пропагуючи ідеї любові до єдиного Бога та рівності усіх людей. .. в принципі, вони були правими =)

Насправді в III столітті жили кілька християнських мучеників з ім’ям Валентин – священномученик Валентин, єпископ міста Інтерамна, пресвітер Валентин Римський, а також мученик Валентин Доростольський, воїн, який прийняв смерть за відкрите сповідування християнства. Невідомо точно, чи насправді жили ці люди, чи це все одна постать. Відомо нам точно, що ця легенда стала дуже популярною в епоху пізнього середньовіччя, звідки й походить, фактично, свято Валентина.

800px-Valentines_Candy

Звідки походить свято Валентина? Версія № 2 (наукова). Вибачайте дівчатка, на жаль у цій версії романтики немає =(

Багато істориків припускають, що день 14 лютого обраний зовсім не через смерть святого Валентина, а щоб замінити давньоримське язичницьке свято родючості Луперкалії в честь бога Фавна. Цікавим є те, що під час святкування цього свята, люди приносили в жертву кіз і собак, чоловіки роздягалися, бігали по місту і шмагали всіх жінок шкурами тварин. Римляни вважали, що такі удари сприяли тому, щоб жінка була плодючою та мала легкі пологи.

Луперкалии.-1
Луперкалії

Мені особисто це свято нагадує нашу Вербну Неділю, коли ми один одного б’єм вербою, щоб  бути здоровішими і нагадати всім, що скоро Великдень.. але це так, до слова)

До речі! Також 14 лютого римо-католики відзначають День Святих Кирила та Мефодія, яких Папа Римський Іван II проголосив святими покровителями Європи.

Кому це було вигідно (святкувати день закоханих)?

Історик Стефані Кунц, автор книги “Історія Шлюбу” відзначає, що впродовж тисячоліть кохання, пристрасть і шлюб були вельми рідкісною комбінацією. Не дивлячись на те, що люди впродовж багатьох сторіч святкували День Святого Валентина як день своєї пристрасті, лише небагато з них розраховували в майбутньому одружитися з об’єктом свого кохання. Річ у тому, що в середньовіччі сімейне життя не вважалося єдиним способом законного задоволення своїх сексуальних бажань. Тому, християнські ієрархи постійно засуджували любовний зв’язок, неосвячений узами шлюбу. На думку Кунц, католицька церква традиційно ставила шлюб на одне з найвищих місць в житті суспільства, в той же час указуючи, що в шлюбі романтичної закоханості немає.

f57bd08263cae941
Череп святого знаходиться в римській базиліці Санта-Марія-ін-Космедін

Трішки прагматичних думок:

Водночас, існування інституту сім’ї було запорукою стабільного суспільства. Людина-сім’янин не буде проводити активних протестних дій, адже сім’я буде тим культурним центром, який буде його виховувати та прив’язувати до себе. Водночас, Церкві було легше керувати та просувати християнські цінності саме в сім’ї, ніж доносити ці ідеї кожній окремій людині.
Навіть існує таке гасло: “Гармонія в сім’ї – гармонія в державі”.

Початки дня св. Валентина у середньовіччі.

14 лютого, у середньовічній Англії, діти переодягалися в одяг дорослих і колядували, обходячи будинки з піснями любовного змісту, в яких згадувався “Валентин”. В Уельсі 14 лютого коханим дарували дерев’яні ложки, прикрашені сердечками, замками і ключиками (вони символізували фразу “Ти відкрив\відкрила моє серце”). День Святого Валентина згадується і в творах класиків. Відповідний вірш, наприклад, написав в 1382 році Джеффрі Чосер, відзначаючи таким чином рік змовин короля Англії Річарда ІІ і Анни Богемської. В “Гамлеті” Вільям Шекспір вклав у вуста Офелії згадку про день Валентина.

Geoffrey_Chaucer_(17th_century)
Джефрі Чосер (1344 – 1400) – англійський поет Середньовіччя, визначна постать у англійській літературі. Автор «Кентерберійських оповідань».

За однією із версій, найстаріша “валентинка” була виявлена в одній з британських бібліотек. ЇЇ було написано в 1477 р. У посланні дівчина просить юнака довести, що він її дійсно любить. Вона повідомляє, що доб’ється у матері збільшення приданого, а він повинен одружитися з нею.
Ох, ця жіноча настирливість…

110214121345_love_letter_466x262_bbc_nocredit
Одна із перших Валентинок. 1477 р. В квадрат обвели слово “Valentyne”. Так дівчина називає свого коханого, до якого пише листа.

pic_1358845266

Висновки – Любіть один одного!)


Із зауваженнями, пропозиціямии чи запитаннями прошу звертатись до – Дмитро Димидюк
e-mail – dymydyuk_da@ukr.net

А також, за цими посиланнями:
Vkontakte 
Львівський медієвістичний клуб
Бібліотека товариства

Facebook –
Димидюк Дмитро
Львівський медієвістичний клуб

One Comment Add yours

  1. Димидюк Дмитро коментує:

    Скопійовано на aera vulgaris.

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s