КУРС ЛЕКЦІЇ З ІСТОРІЇ СКАНДИНАВСЬКОЇ МІФОЛОГІЇ. ЛЕКЦІЯ XІ: Хеймдаль в давньоскандинавській писемності.

Львівський медієвістичний клуб, разом з Владиславом Кіорсаком (автор тексту), раді Вам представити неординарний та цікавий курс лекцій з історії скандинавської міфології.Лекція XІ:  Хеймдаль в давньоскандинавській писемності.
Лекция XІ: Хеймдаль в  скандинавской мифологии.
Lecture XІ: Heimdal in Norse mythology.

 

Важливе місце в скандинавському пантеоні посідає син Одіна, світлий ас Хеймдаль. В «Заклинанні Хеймдаля» говориться, що його народжувало дев’ять сестер в Старшій Едді (Пісня про Хюндле) вони всі згадуються поіменно. Часто в поемах зустрічаються інші імена бога, як скажімо Ріг Віндлері, чи Халлінскіді.

403px-Heimdallr_by_Froelich

Як вже згадувалось в попередніх лекціях Хеймдаль проживає біля веселкового моста Біфйорста. Як і інші боги в скандинавській міфології Хеймдаль не має чіткої персоніфікації з конкретними силами природи, професії, тощо. Хеймдаль є сторожем богів, священним посередником між небом і землею. Веселка поєднує роди богів з людськими родами.

NKS_1867_4to,_97r,_Heimdallr

Йому потрібно менше сну ніж птаху й він однаково добре бачить як в день так і в ночі. Слух Хеймдаля настільки тонкий, що він сидить на краю неба і чує, як росте трава і шерсть на вівцях.
Хеймдаль протиставляється Локі, з яким він бився у вигляді тюленів за намисто Брісінгів.
При народженні він взяв силу землі, холодного моря і силу жертовного кабана. Головним його атрибутом був сигнальний ріг Г’яллархорн. Перед кінцем світу звук цієї серени буде скликати на фінальну битву, який буде чути у всіх світах. Цей ріг також пов’язаний і з джерелом мудрості з якого Хеймдаль разом з Міміром за допомогою рогу пили. Другий його атрибут це меч яким він вб’є чудовиськ Локі.

Gosforth_Cross_monstersХеймдаль вбиває чудовиськ під час фінальної битви


 

Весь людський рід називається дітьми Хеймдаля, Оскільки Хеймдаль отримав завдання від Одіна допомогти людям стати сильнішими, вивести нове покоління людей, більш сильне і хоробре. Ця легенда описується в пісні про Ріга (Не буду переказувати тут подробиці, а зразу відсилаю вас до цієї поеми, або до короткого викладу її В.Я Петрухіном).

Rig_in_Great-grandfather's_CottageЗображення до поеми про Ріга (Ріг у першому домі )

Хеймдаль найчистіший і найправильніший ас, на противагу Локі – уособлення диких, пристрасних інстинктів. В час фінальної битви Хеймдаль і Локі вб`ють один одного.З питань рекомендованої літератури до теми, а також з зауваженнями, пропозиціями чи запитаннями прошу звертатись на Vlad.Kiorsak@Gmail.com.

P.S. Далі буде!
З питань рекомендованої літератури,звертайтесь на
Vlad.Kiorsak@Gmail.com
або
Дмитро Димидюк

Стаття скопійована з цього блогу.

One Comment Add yours

  1. Димидюк Дмитро коментує:

    Скопійовано на aera vulgaris.

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s