Коротка біографія Томаса Бекета. Перша спроба реформи англійської церкви..

Коротка біографія Томаса Бекета. Перша спроба реформи англійської церкви.Автор – Микієвич Орест, студент 5-го курсу історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка


Томас Бекет – архієпископом Кентерберійський в 1162-1170 рр. Більшість його дорослого життя зайняв конфлікт з англійський королем Генріхом ІІ Плантагенетом, при якому певний час був канцлером. Однією з причин конфлікту було намагання короля підкорити для себе церкву: конфіскація земель, оподаткування решти. Кларендонські конституції в 1164 році проголошували: заборона єпископам і клірикам покидати Англію без згоди короля; у разі злочину клірики ставали перед світським і церковним судом; заборона без згоди короля накладати інтердикт чи анафему на його підданих тощо. Бекет їх не прийняв.

M8mhFq2B0ik


Певний час Томас жив у Франції, де переписувався з такими правителями, як папа Олександр ІІІ, сицилійська королева Маргарита Наварська та ін. Причиною повернення Бекета назад в Англію була традиція вінчання на царство англійських королів кентерберійськими єпископами, яке при посвяченні на царство наступника Генріха ІІ його сина Генріха здійснювали архієпископ Йорка, єпископи Лондона і Солсбері.

hIolnVN7sZM  mZol1QvUH3U


Боючись інтердикту папи Олександра ІІІ, Генріх ІІ примирився з Бекетом. Його приїзд до Кентербері був урочистий – богомільці його човен несли до міста на руках. Згодом згаданих трьох церковних посадовців, які порушили традицію Томас відлучив від церкви. Генріх ІІ на це промовив: “Невже ніхто не позбавить мене від цього бунтівника?”. Через це, вважається, в 1170 року четверо рицарів з почту Генріха вбили Бекета біля вівтаря Кентерберійського собору при спробі відслужити вечірню. За деякими даними Томасу завдано чотири удари мечами в голову, за останнім з який його голова розлетілась навпіл. За три роки папа Олександр ІІІ в 1173 рокі прирахував Бекета до лику святих. Через рік, до його гробниці, з покаянням, пішов Генріх ІІ.

sgVEXGvf13w


З питаннями, зауваженнями, пропозиціями прошу звертатись на dymydyuk_da@ukr.net.
Дмитро Димидюк

Advertisements

One Comment Add yours

  1. Димидюк Дмитро коментує:

    Скопійовано на aera vulgaris.

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s