Коротка біографія Томаса Бекета. Перша спроба реформи англійської церкви..

Коротка біографія Томаса Бекета. Перша спроба реформи англійської церкви.Автор – Микієвич Орест, студент 5-го курсу історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка


Томас Бекет – архієпископом Кентерберійський в 1162-1170 рр. Більшість його дорослого життя зайняв конфлікт з англійський королем Генріхом ІІ Плантагенетом, при якому певний час був канцлером. Однією з причин конфлікту було намагання короля підкорити для себе церкву: конфіскація земель, оподаткування решти. Кларендонські конституції в 1164 році проголошували: заборона єпископам і клірикам покидати Англію без згоди короля; у разі злочину клірики ставали перед світським і церковним судом; заборона без згоди короля накладати інтердикт чи анафему на його підданих тощо. Бекет їх не прийняв.

M8mhFq2B0ik


Певний час Томас жив у Франції, де переписувався з такими правителями, як папа Олександр ІІІ, сицилійська королева Маргарита Наварська та ін. Причиною повернення Бекета назад в Англію була традиція вінчання на царство англійських королів кентерберійськими єпископами, яке при посвяченні на царство наступника Генріха ІІ його сина Генріха здійснювали архієпископ Йорка, єпископи Лондона і Солсбері.

hIolnVN7sZM  mZol1QvUH3U


Боючись інтердикту папи Олександра ІІІ, Генріх ІІ примирився з Бекетом. Його приїзд до Кентербері був урочистий – богомільці його човен несли до міста на руках. Згодом згаданих трьох церковних посадовців, які порушили традицію Томас відлучив від церкви. Генріх ІІ на це промовив: “Невже ніхто не позбавить мене від цього бунтівника?”. Через це, вважається, в 1170 року четверо рицарів з почту Генріха вбили Бекета біля вівтаря Кентерберійського собору при спробі відслужити вечірню. За деякими даними Томасу завдано чотири удари мечами в голову, за останнім з який його голова розлетілась навпіл. За три роки папа Олександр ІІІ в 1173 рокі прирахував Бекета до лику святих. Через рік, до його гробниці, з покаянням, пішов Генріх ІІ.

sgVEXGvf13w


З питаннями, зауваженнями, пропозиціями прошу звертатись на dymydyuk_da@ukr.net.
Дмитро Димидюк

Advertisements

One thought on “Коротка біографія Томаса Бекета. Перша спроба реформи англійської церкви..

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s