Альтернативні методи вивчення середньовічної історії: Комп’ютерні ігри. Частина І. Assassin’s Creed

Альтернативні методи вивчення середньовічної історії: Комп’ютерні ігри.

Частина І. Assassin’s Creed


Автор Димидюк Дмитро, студент 5 курсу історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка.


ВСТУП

Давно хотів написати цю статтю, але завши бракувало часу… ))

Як вчити історію так, щоб було цікаво?) Аби не затягувати час і робити довгі вступи, одразу скажу свій варіант відповіді – це комп’ютерні відеоігри. Можливо, це звучить по-дитячому і дещо банально, але на мою думку, саме це один із способів, як простій людині можна доступно і швидко донести цікаву інформацію про ту чи іншу подію, і найголовніше – зацікавити її.

1
Приїзд короля Річарда Левове Серце в Аккру 

2 3
Міста Близького Сходу (загальний огляд)


ПОЗИТИВИ та НЕГАТИВИ МЕТОДУ

Чому я говорю про цей метод? – адже я на собі його, де-факто, випробував) Гра дає те, чого не дасть жодна лекція в світі – вона не тільки зацікавлює людину, але дозволяє людині на собі відчути дух тієї епохи, де вона перебуває в ігрі.

Попри всі мінуси цього методу (розсіяність уваги, часто неправдива, неповна та викривлена інформація яку людина отримує з ігри і т.д.) є один найбільший плюс – в ігровому світі людина здатна сама творити історію (робити так, як вона хоче). Цей психологічний фактор дозволяє їй краще запам’ятовувати ту інформацію, яку вона отримує. Можливо, ця інформація буде частково викривленою (крізь призму ігорового сюжету), але людина запам’ятає її і перенесеться у вир історичних подій.

8310effe 24642594

Порівняння: Родріго Борджіа та Катерина Сфорца в грі та ъхны справжны портери

ACBSP 2011-03-27 21-03-24-45 acbsp_2011-09-20_18-47-12-78
Пантеон (Рим)

artleo.com-14365
Собор святого Марка у Венеції.


Я не є рекламним агентом, але для загального розвитку рекомендую переглянути такі відеогри, як:

1. Assassin’s Creed (1-4 частини)
2. Еuropa Universalis IV
3. Total war (любі моди – як і Rome так і Medieval)
4. Mount and blade (любі моди)
5. Crusader Kings II
та інші))

Детальніше про ці ігри ви можете прочитати в інтернеті, я ж Вам постараюся коротко розповісти про те, що ці ігри (крім безсонних ночей) можуть позитивного принести)


ОГЛЯД: Assassin’s Creed.


Так, як я вирішив написати кілька статей на дану тематику, тому у цій статті ми обговоримо лише таку гру, як Assassin’s Creed.

AssassinsCreedII-211   Venise_Grand_canal
Венеція (загальний огляд)


Всі вище перелічені ігри, окрім Assassin’s Creed, є стратегіями. Ця ж гра – це шутер від 3-го лиця. У цих серіях ігор ви маєте змогу справді відчути дух епохи на собі. У першій частині ви приймете участь в подіях третього хрестового походу (1189-1192). Ви дізнаєтеся більше про ордени Тамплієрів, Госпітальєрів, Тевтонців та орден Асасинів. Побуваєте у Аккрі, Дамаску та Єрусалимі та познайомитеся з місцевою архітектурою і звичаями. Зазначу, що перша цієї серії ігор є доволі поганою порівняно з її наступниками (тут є менше історичних подій). Тому, кому не цікаво – може її пропустити)

acbsp_2011-03-19_23-00-37-14    Coliseum
Колізей (Рим). Вигляд з зовнішньої та внутрішньої сторони цієї чудової будівлі.

Roma05   XhsbVEx
Замок святого Ангела (Сант Анжело). Сучасний вигляд. Недобудований собор св. Петра і Павла в Римі.


У другій і третій частинах ігор події розгортаються в Північній Італії (в кінці XV ст.). Ви зможете побачити такі міста як: Флоренція, Венеція, Сан-Джимільяно, Форлі та Рим. Ознайомитися з архітектурою цих міст та прийняти участь в тодішніх політичних подіях – тим самим вивчаючи їх. Визнаємо, що ці події трішки історично скривлені, але їхня суть не змінилася. Найголовнішим плюсом цієї ігри (для нас) є те, що там присутня історична довідка не тільки до кожної історичної події, котра відбувається в грі, але й до кожної архітектурної будівлі – будь-то Собор святого Марка у Венеції чи Санта-Марія-дель-Фльоре у Флоренції чи Колізей у Римі. Ви матимете змогу ближче познайомитися з такими людьми, як Ніколло Макіавеллі, Леонардо да Вінчі, Лоренцо Медічі, Катерина Сфорца (графиня Форлі), Чезаре Борджіа та з папою Александром VI (Родріго Борджіа) і т.д.

rvI0ShlA6Jg  AssassinsCreedIIGame 2010-09-06 18-38-32-72
Санта-Марія-дель-Фльоре (Собор святої Марії у Флоренції). Вигляд у реальності та в грі.

assassins_creed_2_screenshot_9df2d96f
Панорама Флоренції


У четвертій частині ігри ви зможете побувати у Константинополі-Стамбулі (початок XVІ ст.). Ви будете свідком боротьби султана Баязида ІІ зі своїми синами за трон. Для мене, найголовнішим у цій ігрі було те, що я міг у повній мірі розгледіти Собор святої Софії (Айя-Софію) та архітектуру старого Константинополя. І не тільки розгледіти, але й походити по даху Айя-Софії, і ще побувати у середині цього величного храму часів Юстиніана І… така безоплатна екскурсія=). Щодо функцій та можливості ігри, то вони такі самі, як і в попередній частині (описував вище). Існують і інші серії цієї ігри, але вони вже торкаються епохи Нового часу
.

3340802
Собор святої Софії (Айя-Софія).  


Найбільшим позитивом ігри є чудова графіка та прекрасно обдуманий сюжет який сприяє вивченню історії. Скажу з власного досвіду, що саме завдяки цій ігрі мене зацікавила історія Константинополя, сім’ї Медічі та Борджіа а також захопила дивовижна архітектура північноіталійських міст в епоху Відродження та візантійська архітектура (храм Айя-Софія).

Assassins_Creed_Revelations_22012-07-16_00005
Панорама Константинополя (Стамбула)

ACR_Topkapi_Palace 1352267798

Палац Топкапи (блія нього ще є церква св. Ірини). Іподром з обеліском КонстантинаUneasy_meeting_2
 Зустріч принца Ахмета (син султана Баязида ІІ), принца Сулеймана (син Селіма І, брат Ахмета) та начальника охорони яничарів.ВИСНОВКИ

Загалом, я рекомендую до перегляду цю гру, щоб просто частково пройнятися духом хрестоносних держав на Близького Сходу (кінець ХІІ ст.) чи духом північноіталійських міст та Константинополя в епоху Відродження… або просто собі добре відпочити опісля важкого робочого дня за комп’ютером))


ЯК ВПРОВАДЖУВАТИ ДАНУ МЕТОДИКУ!?

Дуже просто!) Студенти легко можуть порівнювати історичну інформацію отриману в ігрі з тою, яку вони перед тим прочитають в історичних джерелах чи в інших публікаціях стосовно цього питання. Для прикладу – Студенти повинні проаналізувати правління папи Александра VI (в ігрі дуже багато відомостей є про нього, так само як і в історичних хроніках того часу). Після проведеного аналізу, студент на семінарі може виступити з доповіддю та вказати про похибки чи інші деталі, які він помітив в сюжеті ігри. Зазначимо, що таку ж методику можна використовувати і при перегляді історичних фільмів чи серіалів))

П.С. Стосовно сім’ї Борджіа – раджу для перегляду однойменний серіал, який прекрасно висвітлює історію цього сімейства)


З питаннями, зауваженнями, пропозиціями прошу звертатись на dymydyuk_da@ukr.net.
Дмитро Димидюк

P.S. Далі буде!3 Comments Add yours

  1. Димидюк Дмитро коментує:

    Скопійовано на aera vulgaris.

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s