Курс лекції з історії скандинавської міфології. Лекція VІІ: Вани в скандинавській міфології.

Львівський медієвістичний клуб, разом з Владиславом Кіорсаком (автор тексту), раді Вам представити неординарний та цікавий курс лекцій з історії скандинавської міфології. 


Лекція VІІ: Вани в скандинавській міфології.

Lecture VІI: Vanirs in Norse mythology.

Лекция VІІ: Ванны в скандинавской мифологии.


Замість вступу!)

Свіжа, коротенька записочка ( я помітив, що ви не дуже хочете багато читати ) з скандинавської міфології в цей нічний час готова, в чорно-білих тонах. Вибачте (хто чекав), що довго їх не писав, сподіваюсь надалі все налагодиться.

Всім Доброї ночі, чи ншого періоду дня.

Ваш ЛМК, з думкою про вашу розумову поживу ))


У скандинавському світогляді Вани існували на противагу Асам. В той час як Аси виступали богами неба і твердої поверхні, Вани були богами водойм.

   Freya_by_Penrose
Фрейя, спочатку належала до племені Ванів


Після появи злого начала – чаклунки Гульвейг було спровоковану першу в світі війну між Асами і Ванами. Війна закінчилась і обидві сторони дали один одному полонених. Вани отримали Хйоніра і Міміра, а Аси – Фрею і Фрейра, а також їхнього батька Ньйорда.

2
Ньойрд


Хйоніра зробили вождем Ванів, однак реально керував всім і давав поради мудрий Мімір, коли Міміра не було Хйонір відмовився керувати ванами. Вани зрозуміли, що Хйонір не був хорошим вождем і вирішили, що Аси їх обдурили. В якості помсти Вани відрізали Міміру голову і відправили її Одіну. Одін змастив голову травами, щоб вона не гнила і вдихнув в неї життя, щоб змогти з нею говорити і отримувати поради.

3
Голова Міміра


Все це спровокувало нову війну, яка закінчилась перемогою Асів. Одін вирішив, що їм потрібно об’єднатись. В якості примирення всі мали по черзі плюнути в кубок, з цієї слини вони створили Квасіра.

4
Квасір

Квасір був настільки мудрий, що міг відповідати на будь-яке питання. Квасір подорожував світами і намагався вчити мудрості. Коли він мандрував Свартальхеймом, брати-цверги Фйялара і Галара вбили Квасіра і з його крові приготували напій. Кожен хто його куштував ставав поетом, за що цей напій назвали «медом поезії». Асам цверги збрехали, що Квасір помер від власної мудрості.


З питань рекомендованої літератури до теми, а також з зауваженнями, пропозиціями чи запитаннями прошу звертатись на Vlad.Kiorsak@Gmail.com.
P.S. Далі буде!
З питань рекомендованої літератури,звертайтесь на
Vlad.Kiorsak@Gmail.com
або
Дмитро Димидюк

Advertisements

2 Comments Add yours

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s