Димидюк Дмитро. Норманська та антинорманська теорія: де істина?

Димидюк Дмитро, 4 курс історичного факультету.

В ході нашої розмови, на засіданні секції історії античності, середніх віків та візантиністики при НТІФ та Львівського медієвістичного клубу. котра була присвячена норманській та антинорманській теорії, ми прийшли до таких висновків:

1

1) Рюрик скоріш за все був варягом.

2) Слово “Русь” теж скоріш за все має варязьке походження. Але також пролунала думка про те,що була не одна, а може й 2 або 3 “Русі” (якщо брати до уваги арабські джерела – Славія, Куявія та Артанія) + й те,що назва Русь є дуже поширеною.

3) Київ заснували слов’яни. До приходу варягів на середнє Подніпров’я тут існували певні племені союзи (протодержави), з політичним устроєм – військова демократія. Поселення на місці сучасного Києва існуло ще з V ст. н.е., а можливо й раніше.

4) Варяги принесли нову зброю (мечі), свої інститути влади та укріпили соціально-економічні зв’яки (шлях “із варяг у греки”).

5) Аскольд – був варягом. Відносно Діра – невідомо. Скоріш за все, вони правили окремо. Спочатку був Дір, а потім Аскольд. Пролунала версія,що Дір – був хозарським намісником у Києві, до приходу варягів (Аскольда). Ця версія спирається на те, що згідно з ПМЛ, Київ платив данину Хозарам і в східних мовах, слово Дір означає “Ведмідь”. Версія цікава хоч і дуже суперечлива.

6) Можемо говорити про три основних центри державотворення – північний (Ладога) та південний (Київ) та південно-західний (Дулібський союз із містами – Пліснеськ, Галич і т.д.).

7) Занепала Київська держава, через занепад торгового шляху “із варяг у греки” та монгольску навалу.

Це так тезисно про те, що ми обговорювали на зустрічі і до яких думок дійшли. Якщо я в чомусь помилився – виправте мене. Хто не був на зустрічі – може зараз висловити свої думки в коментарях.
Нехай прибуде дискусія, адже у дискусії народжується істина!)

Advertisements

One Comment Add yours

  1. dymydyuk коментує:

    Reblogged this on aera vulgaris.

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s