“Архітектурні території: Середньовічні стратегії в умовах глобалізації”.

17 жовтня 2014 р. о 17:00 у конференц-залі Центру міської історії відбудеться лекція Ешлі Біґгем на тему “Архітектурні території: Середньовічні стратегії в умовах глобалізації”.

Від фортець середньовіччя і до сьогоднішніх глобальних інфраструктур територіальні форми залишаються і залишатимуться предметом для праці архітекторів, міських дизайнерів та істориків. Натхненне фортецями замками Галичини, це дослідження присвячене оборонній архітектурі від середньовіччя до сучасності. Останні тенденції в глобалізаційних процесах підкреслили важливість вивчення цих структур. Завдяки ретельному розгляду архітектурної форми, методології та історії, легко усвідомити відмінності між фортечною архітектурою в Україні та сучасною оборонною архітектурою в світі.

Подібно до середньовіччя, сьогоднішні політичні структури розпадаються. Політична влада набула досвіду через мережу структур, які накладаються, через релігійні інституції, нації, міста-держави і транснаціональні корпорації. Пропонована лекція розгляне історію архітектури та простору крізь призму історії глобалізації. Як архітектура реагує на сучасні суспільно-політичні зрушення з погляду організаційних структур середньовіччя? Що ми можемо дізнатися із середньовічної історії, що допоможе нам подолати власну нинішню оборонну кризу?

Ешлі Біґгем – архітекторка і стипендіатка Програми Фулбрайта, у рамках якої досліджує системи фортифікації довкола Львова. Нещодавно отримала ступінь магістра з архітектури в Школі архітектури Єльського університету. Крім навчання в Єльському університеті, здобувала викладацький досвід під керівництвом проф. Долорес Гайден там-таки, а також на посаді викладачки-стажерки в Університеті Теннессі. Професійному зростанню сприяло стажування у компанії з міждисциплінарної архітектури “MOS” (Нью-Йорк) та у компанії “Gray Organschi Architecture” (Нью-Гейвен).

Стажування Ешлі Біґгем у Центрі міської історії присвячене збереженню та сучасній адаптації історичних фортифікаційних структур у Галичині. Її праця зосередиться на культурній та архітектурній ідентичності структур через вивчення їхнього сучасного контексту.

Ешлі Біґгем завершить її 10-місячну Програму Фулбрайта у Центрі міської історії у листопаді. Цієї весни вона провела семінар “Культурні фортеці: переосмислення, збереження й меморіальна архітектура”, який був відкритий для студентів усіх львівських університетів.

Лекція відбудеться англійською мовою із синхронним перекладом.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s